|~Pc kopat 2oo8~|| HACKİNG ,SECURİTY,PROGRAMLAMA,PROGRAM,İNTERNET ERİŞiMİ ,PAYLAŞIM PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

|~Pc kopat 2oo8~|| HACKİNG ,SECURİTY,PROGRAMLAMA,PROGRAM,İNTERNET ERİŞiMİ ,PAYLAŞIM PORTALI

BİLGİSAYAR, WEB PROGRAMLAMA,İNTERNET ERİŞİMİ, PROGRAMLAMA VE PC BAKIM, DONANIM, PC GÜVENLİK SUNUCU YOLU

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ADLS sorun (düşme hattı)

YazarMesaj
XabrkX
Admin
Admin
XabrkX

Erkek
Lakap : ******kaRİZma*******
RUH HALİ : ADLS sorun (düşme hattı) Manyak10
SADECE BU KONUDA AŞAĞIDAKİ KADAR TEŞEKKÜR EDİLDİ : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
TAKIM : ADLS sorun (düşme hattı) D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802

ADLS sorun (düşme hattı) Empty
MesajKonu: ADLS sorun (düşme hattı)   ADLS sorun (düşme hattı) EmptyC.tesi Ağus. 02, 2008 4:02 pm

ADSL Hattı düşme nedenleri
1-Telekomdaki genel sorunlar(bakım,onarım,doğal afet,fiber optik kablolara zarar gelmesi)
2-Sizin Telefon hattınızın bağlı olduğu şebekede genel bir sorun olması telekomdan gelen kablolarda veya dağıtım kutusunda kısa devre ve yanlış bağlantı.
3-Evinize telefon şebekesinden(direkten,kutudan) gelen kablonun çok eski olması ve oksitlenmiş zarar görmüş olması, iletkenliği düşmüş, ek ve yamalar bulunması araya ek vs.takılması kablonun yeniden değişmesi gerekebilir zira 10-15 yıllık bir kablo eski bir kablodan telefonda sorun olması bile adsl de olur.
4-Gelen telefon hattına paralel çekilmesi ve daha sonra modeme verilmesi internet çalışır ama çok sık sık hattan düşer.
5-Bağlantılarda hata olması LİNE ye direk kutudan gelen ana takılmalı PHONE ye telefon diğer sokete modem takılmalı.
6-Modemin çok ısınması daha çok örneğin; 4 portlu bir adsl modeminiz var vede buna switch aracığıyla 10-20-30 civarında pc taktınız bu bilgisayarların aynı anda internete girmesi sırasında çok yüksek orandı ağ traifiği veri alış veriş meydana gelir modem 4 pcye cevap verecek şekilde dizayn edilmiş ama siz 30 bilgisayara bağladığınız da modemin sayısal işlemcisi sıcaklanır (yazın hava sıcaklıkları 30 dereciyi aşıyor birde kendi ısısı eklenince aynı bilgisayar soğutma sistemi yeterli olmayıpta resetlediği gibi modem sürekli kendini resetler ve devre dışı kalır modem hattan düşer bundan dolayı modemin sırtına bir pci fanı takarak soğumasına yardımcı olabilirsiniz.
7-bilgisayarınızda antivirüs programı yoksa veya bağlı bilgisayarların tümünde virüs varsa sürekli hattan düşer
8-modemin virüs kapmasında (trojandan dolayı hattan düşer)
9-switch kullanıyorsanız artık ısındığından modemden dağıtım yapmaz ıpler karıştırı çakıştırır hattı düşürür kaliteli switchler tercih edilmeli ucuza kaçılmamalı.
10-ayrı eten bağlı telefonlardan paralellerden birisinde oksitlenme varsa arıza varsa hattan düşer.
11-modemde genel teknik arıza varsa kullanıcı adı ve şifresini silinmesi haızan gitmesi bundan dolayı hat gidebilir.
12-modem kilitlenmiş olabilir resetleyip ayarları tekrar kurmayla düzelecektir
13-modeminiz aşırı ısınıyorsa özellikle yazın hat çok düşer
14-Telekomun server’ini arasıra kapatıp açması nedeniyle
15-- Bilgisayarda virus var deniyor:Bu degil. anlamanın yolu su. Ethernet ya da USB kartını cıkarın. Hat yine gelip gidiyorsa demekki sorun bilgisayardan degil. Yani
a: virusten
b: Windows tan
C: rem den
falan degil...
- Calısan buyuk motor dediler.
Bizim cevremizde calısan en buyuk motor camasır makinesi..o da olamaz.
-SORUN APARTMAN VE EVDEKİ TELEFON HATTINDA..
Kablolar zayif arkadaslar..Tek kablo elektrık kullanımının arttıgı zamanlarda frekans karısmasına sebep olarak yetersiz kalıyor..
Ben 1 yerine 3 hattı birlestirdim, tek hat yaptım duzeldi..
5 aydır sıkıntı cekiyordum..Bunu deneyin %99 duzelecek..bana da dua edersiniz..

Kabloları degistirdikten sonra bir kez bile hattan dusmedim. dedigim gibi virus aramadan once mutlaka
- Ethernet (ya da US kablosunu cıkarıp hattın gidip gitmedigine bakın, eger bilgisayara baglı degilken de hat gidip geliyorsa sorun KABLODADIR.
- yok bilgisayar baglantısını yaptıktan once sorun yok(bilgisayar acıkken modem de acık kalsın ama birbirine baglı olmasın) baglandıktan sonra sorun oluyorsa, o zaman VİRUS arayabilirsiniz..
eger sorun kablodaysa bosuna virusle falan ugrasıp sinirlerinizi bozmayın.
Soyleki, elektrikci ana kutuna bakacak. orada eve kac hat gittigini kontrol edecek. Soyle anlayabilirsin, odalarında kac adet duvarda telefon prizi varsa o kadar hattın vardır. İki yolu var
1- ya gidip yeni ve kaliteli bir kablo al(elektrıkciye sor o verir), cok kaliteli olsun, bi de 4 hatlı al, eger obur hatlarına birsey olursa ilerde kullanabilrsin, ya da eve ikinci telefon baglanırsa o hattan cıkarsın..
2- normal kablolarını kullanmaya devam edersin ama dedigim gibi evdeki hat sayısı mesela 4...hepsini iptal edip kutudan itibaren 2 sini,3’unu gerekirse 4 unu birlestirip "kablonu guclendirirsin".. sonra butun odaları da iptal eder, sadece tek hattın olur, ondan da spliter ile bilgisayar ve telefona cıkıs yaparsın

dsl i ara , telekomdan ara istasyona olcsunler,ara istasyon kutu arasını olcsunler...burada birsey cıkmazsa, apartman ile onun baglı oldugu kutu arası zayıftır( kutudan eve kadar olan hattı yeniledigini ya da guclendirdigini kabul edersek). yani apartamdaki kutun ile sokaktaki kutu arası zayıftır. Bir arkadasıma aynen boyle oldu. Telekoma soyluyorsun Sokak-Apartman arasını degistiriyor..
İsin ozu aslında su:
Telekom-Ara istasyon
Ara istasyon-Sokak
Sokak- Apartman kutusu
Apartman kutusu- Ev
EV-Telefon prizi
Telefon prizi-Splitter
Splitter-Modem
Modem-bilgisayar
iste arkadaslar butun bu hatların tamamının saglam olması lazım..biri bozuksa ya calısmaz ya da gelir gider.
Sokak’a kadar telekom yapar, ondan sonrası sizin.
oncelikle Sokak-bilgisayar arasını halledin olmazsa telekomu arayın
Emin olun problemlerin %99 u burada
ozelimden bana gelen mesajlarda ve cevremde gordugum kadarıyla, aynı problemi yasayan tum arkadasların cozumu aynı.. Sizler de mutlaka oncelikle hattınızı kontrol edin.ozellikle vurgulamak istedigim nokta
- eger data kablosunu modem-bilgisayar arası cektiginizde yani modeme sadece telefon baglı iken yanıp sonmeler devam ediyorsa(yani baglantı gidip geliyorsa) sorun %100 hattamdır, daha dogrusu %100 bilgisayardan degildir..

bosuna format atmayın bir, ikincisi vakit kaybetmeyin...
Modemin içinden status a gircen orada bi yerlerde Line statu gibi bişey var karşısında db cinsinden değeri su anda yanımda olmadıgı için bakamıyorum
Evet dogru soyluyorsunuz. o db status bir sinus egrisi cizerek artar ve 0 lanır. Sıfırlanması internetten dustugunuzu gosterir. hatlarınızın kalitesi ne kadar kotuyse o sıklıkta dusersiniz.. Dedigim sırayla kontrol edin, cozum %99.9 orada emin olun..Elektrik voltajıda etkiler

lol! lol!
http://www.pckopat.yetkinforum.com

ADLS sorun (düşme hattı)
1 sayfadaki 1 sayfası